Pielęgnacja skóry wymaga specjalnej opieki w zależności od pory roku. Po tym, jak uda nam się ją zregenerować po zimnych miesiącach, czekają ją wyzwania związane z warunkami typowymi dla wiosny i lata.
Warto zaznaczyć, że skóra przez cały rok potrzebuje starannej i regularnej pielęgnacji. Jednak w okresie przesilenia wiosennego wymaga ona nie tylko preparatów o działaniu regenerującym, ale również takich, które przygotują cerę na przyjście lata.
Podstawową zasadą dbania o skórę w czasie ciepłych miesięcy jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Nawet najwięksi wielbiciele opalania powinni stosować produkty z filtrami UF, by chronić skórę przed poparzeniami, starzeniem się, wysuszeniem oraz ryzykiem nowotworów. Warto nakładać je codziennie, nawet do pracy, pod makijaż, za każdym razem, gdy wychodzimy z domu.
Kompleksowa pielęgnacja opierająca się na oczyszczaniu, ochronie UV, odżywianiu, nawilżaniu i regeneracji jest pewnym rodzajem SPA dla skóry. Pozwala jej to wrócić do prawidłowego funkcjonowania. Jest to szczególnie ważne, aby móc później cieszyć się blaskiem i zdrowiem cery przez kolejne miesiące.

VITAL MEDICA zaprasza na konsultacje i zabiegi u lekarzy.

.