o nas

Przychodnia specjalistyczna Vital Medica współpracuje z zespołem lekarzy specjalistów w dziedzinie dermatologii. Lekarz w ramach swojej specjalności podstawowej , świadczy usługi z zakresu medycyny estetycznej.

Nasza oferta zawiera:

toksyna botulinowa

leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

peelingi chemiczne

mezoterapia cienkoigłowa

osocze bogatopłytkowe

wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

usuwanie włókniaków miękkich, naczyniaków rubinowych (elektrokoagulacja)

Estetyka odgrywa w naszym życiu zarówno prywatnym, jak i społecznym ogromną rolę, a skóra jest największym narządem naszego organizmu. Utrzymanie jej w dobrym stanie warunkuje zarówno nasze zdrowie i samopoczucie jak i wygląd. Biorąc pod uwagę, jak bardzo mocno percepcja atrakcyjności jest zakorzeniona w ludzkiej naturze, nie dziwi rosnące zapotrzebowanie na metody odmładzania naszego wyglądu.

Medycyna estetyczna, to stosunkowo nowe pojęcie, które zwojowało już cały świat. Dzięki rozwojowi innowacyjnych technologii oferuje ona ogromny zakres zabiegów mających zarówno wskazania zdrowotne, ale także upiększające z których najpopularniejsze są zabiegi przeciwzmarszczkowe. Uważa się, że już po 30 roku życia dochodzi do zmian, które można zakwalifikować jako proces starzenia. Medycyna estetyczna ma na celu, także poprawianie jędrności i objętości skóry oraz ust. Medycyna estetyczna to również korygowanie wszelkich mankamentów urody, które niekiedy bardzo obniżają jakość życia pacjenta. W ramach medycyny estetycznej pielęgnuje się zdrową skórę, a także diagnozuje i leczy skórę chorą, w tym trądzikową.

Zaletą medycyny estetycznej są mało inwazyjne zabiegi, a przede wszystkim nie są bolesne i nie wymagają hospitalizacji. Dla każdej kobiety bycie piękną oznacza coś innego. Dlatego większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej powinna być poprzedzona wywiadem mającym na celu zapoznanie się ze stanem zdrowia pacjentki, określeniem problemu i sposobów jego rozwiązania.

Zgoda na zabieg z zakresu medycyny estetycznej

Toksyna botulinowa

TOKSYNA BOTULINOWA AZZALURE

Toksyna botulinowa jest używana we współczesnej medycynie. Jest to białko mające zdolność hamowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, co powoduje odwracalne unieczynnienie mięśni docelowych. Oznacza to, że po podaniu w określonych mięsień bądź grupę mięśni, czasowo hamują ich kurczliwość. Dzięki tym właściwościom toksyna botulinowa znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.

 

Wskazaniem do podawania toksyny botulinowej marki Azzalure są zmarszczki mimiczne w okolicy czoła i innych rejonach twarzy, takich jak zmarszczki zewnętrznego kąta oka „kurze łapki” oraz w innych obszarach związanych z nadmiernym napięciem mięśni mimicznych. Efektem zabiegu jest ograniczenie nadmiernej mimiki twarzy co powoduje zmniejszenie bruzd i zmarszczek. Z tego względu zabiegi toksyną botulinową powinny poprzedzać inne metody walki ze zmarszczkami.

 

Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości preparatu toksyny botulinowej w obszar mięśnia, którego działanie chcemy osłabić. Wstępem do przeprowadzenia zabiegu jest odpowiednia ocena struktur anatomicznych twarzy. Po wstępnej ocenie, planowane są miejsca podawania toksyny botulinowej, które są indywidualne dla każdego pacjenta i zależą od anatomii mięśni, ich czynności oraz oczekiwań pacjenta. Po takim przygotowaniu dokonuje się wstrzyknięcia w wyznaczone mięśnie preparatu toksyny botulinowej, co jest niebolesne i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia.

 

Bezpośrednio po zabiegu należy pamiętać:
• przez 4 godziny od zabiegu nie należy wykonywać gwałtownych ruchów głową
• preparat musi sam i stopniowo się wchłonąć
• przez minimum dobę od wykonania zabiegu należy zrezygnować ze spożywania alkoholu, jak również ograniczyć aktywność fizyczną, nie doprowadzając do przegrzewania organizmu

 

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI TOKSYNĄ BOTULINOWĄ

Kolejnym zastosowaniem toksyny botulinowej są zabiegi mające na celu redukcję nadpotliwości miejscowej wywołanej nadaktywnością gruczołów potowych. Należy pamiętać, że wydzielanie potu jest zjawiskiem fizjologicznym. Zwiększenie potliwości ciała może być związane z szeregiem chorób które przed wykonaniem zabiegu powinny być wykluczone.

Przebieg zabiegu
W przypadku leczenia nadpotliwości miejscowej dokonuje się ostrzyknięcia skóry poddawanej zabiegowi odpowiednim stężeniem (innymi niż w przypadku niwelowania zmarszczek mimicznych) preparatu AZZALURE.
Efektem jest unieczynnienie gruczołów potowych w wybranym obszarze na okres od 6 do 12 miesięcy (długość utrzymywania się efektów jest zmienne).

Zabieg polegający na śródskórnym podaniu preparatu toksyny botulinowej poprzedzony jest odpowiednim znieczuleniem obszaru zabiegowego w celu zminimalizowania bólu oraz dokładną analizą skóry poddawanej zabiegowi w wykorzystaniem testu jodowo-skrobiowego zwanego próbą Minora. Ma ona na celu uwidocznienie obszaru skóry o największej aktywności gruczołów potowych co zwiększa efektywność zabiegu. Następnie wykonuje się iniekcje preparatem w odległości co 1cm.

Peelingi chemiczne

PEELINGI CHEMICZNE

W zabiegach medycyny estetycznej peelingiem nazywamy substancję chemiczną oddziałującą na skórę w sposób enzymatyczny doprowadzając do złuszczenia zrogowaciałego naskórka lub skóry właściwej. Istotą peelingów chemicznych jest kontrolowane i równomierne złuszczenie skóry, jednakowe na całej powierzchni poddawanej zabiegowi, które prowadzi do jej stymulacji i przebudowy. Powoduje odblokowanie ujść mieszków włosowych, a także spłycenie porów. Wpływa stabilizująco na czynność gruczołów łojowych przeciwdziałając nadprodukcji sebum. Pobudzając komórki doprowadza do wzmożonej ich odnowy oraz syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Umożliwia zahamowanie procesu fotostarzenia się skóry.

 

Rodzaje peelingów chemicznych:

 • Peeling migdałowy

  Jest uważany za jeden z najłagodniejszych, a także najbezpieczniejszych peelingów chemicznych dostępnych wśród zabiegów złuszczających.

  Otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak: trądzik, nieregularne przebarwienia, pierwsze zmarszczki.

  Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, redukcji melasmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

  Zaletą tego peelingu jest możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok. Zabiegi mogą być powtarzane co 15-30dni.

 • Peeling pirogronowy

  Peeling szczególnie polecany w leczeniu trądzika grudkowo-zaskórnikowego. Przenika do mieszka regulując poziom sebum, ma również działanie przeciwbakteryjne. Działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry, nie przesuszając jej. Na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą, pozwala na uzyskanie w krótkim czasie dobrych efektów estetycznych. Dodatkową zaletą peelingu jest brak efektów ubocznych i podrażnienia skóry. Zabieg trwa około 15 min. i jest bezbolesny.

  Peeling może być powtarzany co 15-21 dni.

 • Peeling salicylowy

  Najskuteczniejszy peeling antytrądzikowy!

  Salipeel Lic to najnowszej generacji peeling antytrądzikowy wykorzystujący nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. Zastosowanie tych dwóch zaawansowanych technologii pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty, a przy tym reakcja skóry i jej łuszczenie są minimalne.

  Kwas salicylowy jest ponadto związkiem spokrewnionym z aspiryną (chemiczna nazwa aspiryny to kwas acetylosalicylowy) i tak jak ona posiada pewne właściwości przeciwzapalne, sprzyja więc procesowi gojenia wyprysków i podrażnień. Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb mieszków włosowych oraz oczyszczania porów skóry, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku, zapobieganiu tworzeniu się wyprysków i likwidowaniu tzw. „zaskórników”. Z tego względu kwas salicylowy polecany jest dla cer trądzikowych, lecz również suchych z problem zanieczyszczeń w strefie T, ponieważ nie ma właściwości wysuszających.

  Zawarty w Salipeel Lic kwas cytrynowy zwiększa wchłanianie substancji aktywnych oraz wzmacnia działanie kwasu salicylowego, zaś kwas linolenowy redukuje ryzyko podrażnienia, regeneruje skórę i przywraca jej funkcje obronne.

 • TCA

  Działanie TCA polega na odnowie i stymulacji komórek skóry. Roztwór dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry po peelingu i pozwala na szybką oraz głęboką penetracje naskórka i skóry właściwej. Peeling kwasem trójchlorooctowym stymuluje komórki skóry, w tym fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów odpowiedzialnych za jędrność i odpowiednie napięcie skóry. Ponad to innowacyjna formuła pozwala na osiągnięcie pełnych efektów terapii z jednoczesnym ograniczeniem doznań bólowych, towarzyszących działaniu peelingu TCA. Dzięki temu możemy cieszyć się pełnymi efektami zabiegu, którego nie ogranicza ból pacjenta.

 • Retix C

 • Retises CT

 • Cosmelan

Wskazania do wykonania peelingów:

 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • odświeżenie, dotlenienie i rozjaśnienie skóry
 • zmarszczki (najlepsze efekty w ich wygładzeniu przy użyciu peelingów głębokich)
 • rogowacenie słoneczne
 • zmiany barwnikowe (piegi, plamy posłoneczne, melasma naskórkowa i skórna)
 • powierzchowne blizny
 • trądzik zaskórnikowy, trądzik grudkowo – krostkowy
 • powikłania potrądzikowe – blizny, przebarwienia
 • defekty naskórka
 • przebarwienia pozapalne, posłoneczne, hormonalne
 • nadmierny łojotok
 • zaburzenia rogowacenia (rogowacenie przymieszkowe, słoneczne, suchość skóry)

 

Wskazania do peelingu:

 • trądzik zapalny i bliznowaciejący
 • zrogowaciała, przesuszona skóra (również łokcie, kolana, stopy)
 • zapalenie mieszków włosowych
 • trądzik różowaty
 • poszerzone pory
 • łojotok
 • przebarwienia skórne
 • zmarszczki i wiotkość skóry
 • łuszczyca

Przeciwwskazania:

 • alergie skórne
 • opryszczka
 • terapia pochodnymi witaminy A
 • na tydzień przed peelingiem nie należy stosować retinoidów ani preparatów drażniących skórę
 • mężczyźni nie powinni golić się na godzinę przed peelingiem

 

Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego. W zależności od potrzeb pacjenta wykonujemy zabiegi bardziej powierzchowne albo głębokie. Po zabiegu zniszczona tkanka stopniowo złuszcza się odsłaniając świeżą i delikatną powierzchnię nowego naskórka. Okres ten trwa od 5 do 14 dni. Warstwy martwych komórek zostają zastąpione nowymi i młodszymi, co daje efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry.

Wskazania:

Peeling TCA wykonywany jest w celu rozjaśnienia i wygładzenia skóry, zmniejszenia wielkości porów, usunięcia przebarwień, drobnych blizn, leczenia niektórych odmian trądziku pospolitego i likwidowania jego pozostałości. Może być stosowany praktycznie na większość partii ciała, zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt, plecy, ramiona, przedramiona, dłonie i kończyny dolne.

Wskazania do zabiegu:

 • przebarwienia posłoneczne na twarzy i ciele
 • blizny potrądzikowe
 • wygładzanie zmarszczek
 • plamki pigmentacyjne

Przeciwwskazania:

 • procesy zapalne
 • blizny
 • opryszczka
 • ciąża
 • skóry mające częsty kontakt ze słońcem

 

Przed zabiegiem:

- przeprowadzamy konsultację w celu poznania potrzeb pacjenta i przygotowania skóry do zabiegu,

- na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji i innych zabiegów drażniących,

- mężczyźni nie powinni się golić bezpośrednio przed zabiegiem.

Po zabiegu należy:

- stosować preparaty nawilżające,

- stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem (SPF 50+)

Częstotliwość zabiegów:

Zabieg można powtórzyć po 30-40 dniach.

Mezoterapia Cienkoigłowa

MEZOTERAPIA CIENKOIGŁOWA

Mezoterapia to zabieg popularny ze względu na dobre efekty. Przed wykonaniem zabiegu skóra jest odpowiednio przygotowana oraz znieczulona w celu zminimalizowania odczucia bólu. Każdy zabieg poprzedzony jest dokładną konsultacją lekarską w celu dobrania odpowiedniego dla potrzeb danego pacjenta preparatu.

Podawane są niewielkie ilości substancji aktywnych poprzez serię wkłuć przy użyciu krótkich i bardzo krótkich igieł. Ma to na celu jej nawilżenie, pobudzenie komórek do syntezy włókien kolagenowych i elastylowych oraz zwiększenie jej możliwości regeneracyjnych.

Przy zabiegach używa się mezokoktajli pobudzających metabolizm skóry firmy Dermaheal.

Dermaheal HSR - przeciwzmarszczkowy preparat do mezoterapii igłowej dający efekt odmłodzenia, regeneracji i głębokiego nawilżenia.

Dermaheal SR - rewitalizujący preparat do mezoterapii igłowej dający efekt odmłodzenia, redukcji zmarszczek i zapobiegający starzeniu się skóry.

Dermaheal LL - pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej preparat do mezoterapii igłowej o działaniu lipolitycznym i antycellulitowym.

 

Wskazania do mezoterapii cienkoigłowej:
• suchość skóry
• skóra cienka, szara, wiotka, pozbawiona blasku
• „skóra palacza”
• drobne zmarszczki
• celulit
• łysienie

Efekty mezoterapii cienkoigłowej: 

• poprawa nawilżenia skóry
• wzrost jej napięcia
• zwiększenie grubości skóry
• redukcja zmarszczek
• redukcja cellulitu
• zatrzymanie nadmiernego wypadania włosów

Osocze bogatopłytkowe

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Mezoterapia cienkoigłowa z użyciem osocza bogato płytkowego (PRP) jest zabiegiem mającym na celu rewitalizację skóry.
Zabieg poprawia napięcie i elastyczność skóry, a także powoduje jej zagęszczenie i rozświetlenie. To wszystko sprawia, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej.
Do zabiegu pobierana jest krew własna pacjenta przy użyciu specjalnego zestawu zabiegowego.
Następnie krew poddana zostaje odwirowaniu przy użyciu wirówki ZENITHLAB - otrzymujemy autologiczny koncentrat płytek krwi zawieszony w niewielkiej ilości osocza.

W czym tkwi fenomen zabiegu ?
Płytki krwi zawierają ponad 60 naturalnych czynników wzrostu niezbędnych do naprawy tkanek, przebudowy naczyń i regeneracji narządów.
Ich biostymulujący efekt leczniczy wykorzystywany jest od lat między innymi w ortopedii, chirurgii czy diabetologii.
W przypadku zabiegów rewitalizujących skórę, odpowiednio przygotowane osocze podaje się skórnie.
Dochodzi do degranulacji płytek krwi i doprowadzają do całościowej przebudowy i odnowy skóry.

Jaka jest największa zaleta zabiegu ?
Znaczącym atutem tej metody poza doskonałymi efektami, jest również jej duże bezpieczeństwo. Preparatem wykorzystywanym do zabiegu jest własna, poddana odpowiedniej obróbce, krew pacjenta co pozwala uniknąć niepożądanych odczynów alergicznych.

Nie tylko dla skóry twarzy !
Osocze bogato płytkowe jest uznaną i wykorzystywaną metodą leczenia problemów wypadających włosów, głównie w przypadku łysienia androgenowego jak i telogenowego.
Stymulacja angiogenezy powoduje, że skóra staje się lepiej ukrwiona, co przekłada się na lepsze odżywienie mieszków włosowych, a cytokininy wzrostowe dodatkowo pobudzają jednostki włosowe do bardziej efektywnej pracy.

Mechanizm działania osocza bogatopłytkowego:
• Skuteczny dzięki obecności wysoce skoncentrowanych czynników wzrostu
• Produkcja nowego kolagenu poprzez aktywowane fibroblasty
• Silne działanie odmładzające
• Aktywacja procesów mikrokrążenia
• Ochrona przed wolnymi rodnikami
• Biostymulacja czynników wzrostu

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

WYPEŁNIACZE NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO

W skład młodej skóry wchodzi kwas hialuronowy. Z wiekiem jego obecność i działanie w skórze ulega degradacji, co objawia się widocznymi zmianami, takimi jak zmarszczki, bruzdy, fałdy oraz zniekształcenie konturów twarzy.

W celu zatrzymania i odwrócenia tego procesu od kilkunastu lat wstrzykuje się do skóry tzw. wypełniacze (filiery).

Obecnie najpopularniejszą substancją stosowaną do wypełniania zmarszczek i bruzd jest kwas hialuronowy firmy Juvederm.

Kwas hialuronowy, zapewnia kompleksowe rozwiązania w celu korekcji drobnych i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów, jak również do poprawy konturów twarzy, powiększania oraz modelowania ust Juvederm SMILE.

Przebieg zabiegu
Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry.

W zależności od głębokości bruzdy lub zmarszczki podaje się różne odmiany kwasu hialuronowego na odpowiednią głębokość. Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Kwas hialuronowy wprowadza się do skóry cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem należy znieczulić. Przy płytszych zabiegach nakładamy krem znieczulający na ok. 0.5godz. Przy głębszych np. wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych wykonujemy znieczulenie przewodowe - podobnie jak u stomatologa.

Zabieg trwa do 30 min, a efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują w przeciągu kilku godzin lub kilku dni, więc pacjent na drugi dzień może wrócić do swoich zajęć.

Efekty

Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia.
Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle od 6 do 18 miesięcy, po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

 

Usuwanie włókniaków, naczyniaków elektrokoagulacja