Medycyna Rodzinna

Medycyna Rodzinna

Nasza oferta zawiera:

  • Pediatra
  • Internista
  • Lekarz Rodzinny

PEDIATRA

Lekarze pediatrzy są często jednocześnie tzw. lekarze rodzinni. Rozpoznanie choroby odbywa się na podstawie szerokiego wywiadu rodzinnego, a dopiero później lekarz bardzo dokładnie bada młodego pacjenta.

Specjaliści zajmują się diagnostyką i leczeniem infekcji układu oddechowego i moczowego, chorób alergicznych, stanów gorączkowych, zaburzeń przewodu pokarmowego, zaburzeń odżywiania, dolegliwości neurologicznych, zaburzeń hormonalnych i metabolicznych.

 

Dużą uwagę zwracamy na samopoczucie najmłodszych. Poczekalnia w przychodni zaopatrzona jest w dziecięce mebelki, zabawki, kolorowe książeczki, kredki, kolorowanki. Po każdej wizycie Nasze maluchy otrzymują nagrodę dzielnego pacjenta. Są to naklejki, dyplomy lub inne drobiazgi.

Dbamy, o to, aby nasi najmłodsi pacjenci z chęcią wracali do Naszej Poradni.

Zapraszamy grupy przedszkolaków do odwiedzenia naszej przychodni, gabinetu zabiegowego oraz pracowni psychologicznej.

 

INTERNISTA, LEKARZ RODZINNY

 

Nasi specjaliści przyjmują pacjentów każdego dnia. Gwarantujemy profesjonalną i szybką pomoc bez długich kolejek.

 

Poradnia chorób wewnętrznych

Internista to lekarz wszechstronny. Do niego zwracamy się z większością dolegliwości. W gabinecie internisty znajdą pomoc zarówno pacjenci ze zwykłym przeziębieniem, bólem głowy czy brzucha. Jest lekarzem zajmującym się chorobami narządów wewnętrznych, chorób układu krążenia, układu oddechowego, układu trawiennego, układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej.

 

Jest lekarzem pierwszego kontaktu przy tego typu schorzeniach, który następnie, po przeprowadzeniu szeregu badań, wywiadu i postawieniu wstępnej diagnozy, kieruje pacjenta na badanie do lekarza specjalisty z danej dziedziny.

Schorzenia narządów i układów wewnętrznych nie należną do rzadkich, a sposób oraz czas ich leczenia zależy od konkretnego przypadku oraz stopnia zaawansowania choroby. Warto umówić się na wizytę kontrolną, w trakcie której lekarz internista ustali czy występują jakieś niepokojące objawy wymagające dalszej diagnostyki. Dodatkowo wszystkie choroby związane z układami wewnętrznymi rzutują na funkcjonowanie całego organizmu, a także obniżają komfort życia. Konsultacja w tym zakresie oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwoli ten komfort przywrócić.

Lekarze