neurochirurg

Neurochirurg

Zapisz się na wizytę
>
  • Neurochirurg

Nasi doświadczeni specjaliści pomogą Ci pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości związanych z leczeniem
i profilaktyką schorzeń układu nerwowego. Ból kręgosłupa jest problemem masowym, a bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa stanowią coraz powszechniejszy problem diagnostyczny i leczniczy. Ponad 40% ludzi w Polsce cierpi na różnego rodzaju bóle kręgosłupa, a sprzyja temu obecny tryb życia: brak czasu na ruch, sport, dbałość o własne zdrowie. Długie godziny spędzane w samochodzie, przy biurku lub przy komputerze to między innymi przyczyna faktu, że schorzenia kręgosłupa stały się jedną z poważniejszych chorób cywilizacyjnych.

Nasza oferta zawiera
– konsultacje neurochirurgiczne

– badania diagnostyczne: RTG, tomografia komputerowa, USG, badania dopplerowskie
– badania laboratoryjne

 

Pojawiają się u Ciebie dolegliwości ze strony układu nerwowego, kręgosłupa, ograniczenie ruchomości w stawach, trudności z poruszaniem się. Należałoby zastanowić się nad wizytą u specjalisty. Zastanawiasz się kto może Ci pomóc? Zapisz się na wizytę do neurochirurga i pozbądź się przykrych dolegliwości .

Nasz doświadczony specjalista z zakresu neurochirurgii pomoże Ci zdiagnozować chorobę.

Dyskopatia to schorzenie krążka międzykręgowego, jest to początkowy stan choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Kręgi i krążki międzykręgowe, tzw. dyski, składają się na nasz kręgosłup. Dyski pełnią funkcję amortyzatora. Często dochodzi do zmian zwyrodnieniowych, które powodują ucisk na korzenie nerwów rdzeniowych, rdzeń kręgowy czy inne struktury kanału rdzeniowego powodując ból. Dyskopatia to także nazywana potocznie przepuklina kręgosłupa. Najczęściej obejmuje odcinek lędźwiowy i szyjny kręgosłupa, rzadziej piersiowy. Dyskopatia objawia się bólem w odcinku lędźwiowo – krzyżowym, po czym ból zaczyna promieniować do kończyn dolnych. Pojawiają się drętwienia, wzmożone napięcie mięśni przykręgosłupowych. Wszystkie te objawy powodują dyskomfort z powodu bólu, a przede wszystkim ograniczają ruchomość. Pojawiają się deficyty neurologiczne : zaburzenia czucia w kończynach dolnych, osłabienie mięśni stopy i podudzia, niedowład nerwów kończyn dolnych.

W zakres naszych usług wchodzi diagnostyka i leczenie poniższych dolegliwości.

– dyskopatia

– urazy głowy, kręgosłupa

– guzy mózgu, śródczaszkowe

– uszkodzenie nerwów obwodowych

– krwiaki podtwardówkowe, podpajęczynówkowe

– tętniaki naczyń mózgowych

– zwężenia kanału kręgowego