Umów się teraz

Wyślij zgłoszenie
zadzwoń: +48 537 717 275
Specjalista:UROLOG, CHIRURG OGÓLNY
Ukończone studia:Akademia Medyczna w Lublinie
Zatrudnienie:Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Żoliborz, Międzyleski Szpital Specjalistyczny.
Działalność w obrębie specjalizacji:Konsultuje dorosłych i dzieci od 16 r. ż. Wykonuje USG układu moczowego + Transrektalne oraz USG jąder z przepływami. Wykonuje pełen zakres zabiegów chirurgicznych w tym zabieg chirurgiczno-urologiczny – obrzezanie.
Dni pracy:PONIEDZIAŁEK

Lekarz Chirurg, Urolog Tomasz Pawlin specjalizuje się w następujących zabiegach:

  • leczenie stulejki
  • obrzezanie

Wykonuje badania USG:

  • USG TRUS (transrektalne, przezodbytnicze)
  • USG układu moczowego
  • USG prostaty przez powłoki brzuszne
  • USG jąder

Stulejka

Stulejka to zwężenie napletka, które uniemożliwia zsunięcie go z żołędzi penisa. Zabieg usunięcia stulejki można wykonać w każdym wieku. Im prędzej się go zlikwiduje tym lepiej. Zabieg zlikwidowania stulejki jest prosty i krótki. Można go wykonać u chłopców i dorosłych mężczyzn.

Leczeniem schorzeń układu moczowo-płciowego u dzieci i dorosłych zajmują się urolodzy oraz chirurdzy ogólni.

W chirurgicznym leczeniu stulejki możliwe są dwie metody: plastyka napletka lub obrzezanie.

Obie mają na celu odsłonięcie żołędzi. Plastyka napletka polega na wycięciu zbliznowaciałego obwodu, tak aby jego część pozostała i pokryła częściowo lub całkowicie żołądź.

Obrzezanie to całkowite wycięcie napletka – żołądź jest całkiem odsłonięta.

Plusem jest to, że na pewno po tym zabiegu nie będzie powikłania typu ponowna stulejka.

Jeszcze niedawno uważano, że stulejka to wada wrodzona, jednak częściej stulejka jest efektem nieprawidłowej pielęgnacji niemowlęcia płci męskiej, niewłaściwych nawyków higienicznych (nieodciąganie napletka podczas oddawania moczu i mycia), stanów zapalnych cewki moczowej, żołędzi i napletka, a także komplikacji cukrzycowych (zwykle u starszych mężczyzn). Nieleczona stulejka utrudnia a czasem wręcz uniemożliwia prowadzenie normalnego życia seksualnego (z powodu bólu), jest też powodem stanów zapalnych u mężczyzny i jego partnerki. Powstające pod napletkiem stany zapalne, które są wywołane nie tylko zalegającym i rozkładającym się moczem, złuszczającym się nabłonkiem, łojem i nasieniem, ale także bakteriami, powodują nawracające zakażenia dróg moczowych, których najcięższym następstwem może być uszkodzenie nerek aż do całkowitej niewydolności. Stany zapalne mogą też wywoływać infekcję nasienia, a to może prowadzić do niepłodności. Zmiany pod napletkiem są też przyczyną stanów przedrakowych, a nawet raka prącia.

Leczenie stulejki u dorosłych mężczyzn

Stulejka u dorosłych z reguły jest wynikiem niewłaściwej higieny (nie zsuwanie napletka przy oddawaniu moczu i myciu) i powstałych w jej wyniku stanów zapalnych pozostawiających blizny. Leczenie u dorosłych w zdecydowanej większości przypadków wymaga zabiegu operacyjnego. Może on być wykonany w znieczuleniu miejscowym, ale ze względu na silne unerwienie penisa pacjenci często wybierają znieczulenie ogólne. Po operacji lekarz zakłada opatrunek, który jest zmieniany po 24 godzinach. Penis powinien być utrzymywany w pozycji pionowej, by ograniczyć obrzęk po operacji. Na pierwszą zmianę opatrunku mężczyzna idzie do lekarza, następne zmienia sam. Po operacji konieczne jest przyjmowanie środków przeciwbólowych i antybiotyku. Przez pierwszych dziesięć dni po operacji należy się obchodzić z penisem bardzo łagodnie, by nie urażać rany i nie uszkodzić szwów.

Mężczyźni, u których wykonano zabieg likwidacji stulejki powinni przez miesiąc powstrzymać się od współżycia.

Usługi medyczne

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy ale czat nie jest w tej chwili dostępny. Zostaw nam wiadomość, skontaktujemy się z Tobą.

Twoje Imię
* Email
* Wyślij
Wyślij wiadomość

Witaj w Vital Medica!

W czym mogę pomóc?

Twoje Imię
* Email
* Opisz swój problem
Jesteśmy on-linie!
Ocena

Dla nas liczy się twoja opinia! Jak oceniasz pomoc konsultanta?

Jak oceniasz naszą pomoc?