Nr konta do wpłaty za Teleporadę
54 1090 2590 0000 0001 4458 9553

Diagnostyka obrazowa usg

Badania ultrasonograficzne stanowią jedną najbardziej znanych i nieinwazyjnych metod diagnostycznych. Posiadamy wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt ultrasonograficzny VOLUSON S6 GE oraz PHILIPS EPIQ 5.

Nasza oferta zawiera:

  • USG tkanek miękkich
  • USG jamy brzusznej i układu moczowego
  • USG ortopedyczne
  • USG kardiologiczne (ECHO serca)
  • USG ginekologiczne
  • USG położnicze
  • USG piersi
  • USG transrektalne TRUS
  • USG naczyniowe Doppler

W ultrasonografii wykorzystywane jest zjawisko rozchodzenia się, rozpraszania oraz odbicia fali ultradźwiękowej od narządów wewnętrznych, które pochłaniają lub odbijają wiązkę ultradźwięków. Zarys badanego narządu tworzą ciemne punkciki widoczne na monitorze. Badanie jest całkowicie bezbolesne i trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Bezpośrednio po badaniu przekazywany jest wynik w postaci wydruku zdjęcia, natomiast komentarz lekarza w postaci opisu pacjent otrzymuje już podczas konsultacji.

WSKAZANIA:
kontrola stanu zdrowia (profilaktyka)
ocena stanu narządów wewnętrznych (diagnostyka)

USG TKANEK MIĘKKICH

USG tkanek miękkich pozwala zobrazować guzy, zgrubienia, torbiele, ropniaki czy krwiaki. Inne zastosowanie to badanie mięśni, ścięgien i wiązadeł. To takiego badania ultrasonograficznego nie jest wymagane określone przygotowanie.
Wskazania do badania to urazy mechaniczne, obrzęk mięśni, zaobserwowane guzy skórne, tkanki podskórnej, bóle mięśni, asymetria kończyny.

USG JAMY BRZUSZNEJ

USG jamy brzusznej wykonuje się w celu oceny narządów wewnętrznych (nerek, wątroby, śledziony, trzustki, pęcherzyka żółciowego, aorty, gruczołu krokowego, macicy i przydatków) oraz wykrycia guzków lub torbieli występujących na narządach.
Badanie służy zdiagnozowaniu występującego bólu, powiększenia narządu lub występowania płynu w jamie brzusznej.
Wskazania do wykonanie ultrasonografii brzucha są następujące: utrata wagi ciała, gorączka o nieokreślonej przyczynie, krwawienia z jam ciała (układu pokarmowego, układu rodnego, układu moczowego), biegunka, wymioty, przewlekłe i ostre bóle brzucha, urazy brzucha, podejrzenie kamicy (kamienie w pęcherzyku żółciowym) , żółtaczka, nowotwory.

USG PIERSI

USG piersi powinno być wykonywane regularnie, profilaktycznie szczególnie po przekroczeniu 30 roku życia. Badanie stanowi jeden z głównych elementów profilaktyki raka piersi, pozwala na wykrycie zmian w piersiach (guzków).
Wskazania do wykonania USG: bóle piersi, zmiany wyczuwalne przez dotyk, stosowanie terapii hormonalnej, występowanie nowotworu piersi wśród rodziny, wyciek wydzieliny  z sutka.

USG TRUS

USG transrektalne, przezodbytnicze gruczołu krokowego wykonuje Urolog Tomasz Pawlin.
Badanie wykonuje się w stanach zapalnych prostaty oraz przy podejrzeniu nowotworu prostaty.
Wśród wskazań do wykonania USG TRUS wyróżniamy: bóle gruczołu krokowego, podbrzusza, krocza, rozrost prostaty, stany zapalne, odbiegający od normy poziom PSA, niepłodność oraz nowotwór prostat

LEKARZE

Poniedziałek – 7:00 – 20:00
Wtorek – 7:00 – 20:00
Środa – 7:00 – 20:00
Czwartek – 7:00 – 20:00
Piątek – 7:00 – 20:00
Sobota – 8:00 – 14:00
Niedziela – nieczynne

Skontaktuj się z lekarzem bez wychodzenia z domu

Nr konta do wpłaty za Teleporadę
54 1090 2590 0000 0001 4458 9553