Nr konta do wpłaty za Teleporadę
54 1090 2590 0000 0001 4458 9553

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa pod kontrolą USG jest metodą diagnostyczną, która pozwala na ocenę mikroskopową zmienionych chorobowo tkanek.

Jest to rodzaj mało inwazyjnego zabiegu diagnostycznego polegającego na pobraniu materiału komórkowego poprzez nakłucie badanego narządu cienką igłą pod kontrolą obrazu USG. 
W trakcie pobrania dokonuje się aspiracji zawiesiny komórek wraz z płynem międzykomórkowym zatem pobrane zostają tylko komórki, a nie wycinki tkanek.
Taki materiał biologiczny poddaje się badaniom cytologicznym pod mikroskopem.

Zabieg ten wykonuje się bez znieczulenia, ponieważ igła jest na tyle cienka, że badanie jest proste, szybkie i nie występują po nim powikłania.
Metoda ta pozwala precyzyjnie pobrać materiał zwłaszcza w przypadku małych zmian. Dzięki biopsjom aspiracyjnym można rozpoznać wiele chorób,
w tym nowotworowych.

Rodzaje biopsji, które wykonujemy:
🔹biopsja tarczycy (guzki),
🔹biopsja ślinianek,
🔹biopsja piersi (torbiele),
🔹biopsja tkanek miękkich: tkanki podskórnej, skóry (narośle, tłuszczaki/ włókniaki),

Badanie to wykonuje dr Franciszek Urbaniak – specjalista z dużym doświadczeniem w zakresie badań USG związanych m.in z wykrywaniem zmian nowotworowych.

W naszej przychodni wykonasz także diagnostykę obrazową USG w bardzo szeroki zakresie: https://vitalmedica.com.pl/diagnostyka-obrazowa-usg/

Serdecznie zapraszamy!